2025 m. gruodžio 21 d. 1d klasės mokiniai leidosi į įdomią ir prasmingą kelionę – lankėsi Kauno kolegijos Alytaus fakulteto STEAM centro laboratorijose. Mokiniai, lydimi karjeros specialistės ir mokytojos Aušrelės Kauneckienės, dalyvavo edukacijose „Didieji mažojo kepėjo džiaugsmai“ ir „Tirpalų vaivorykštė bei vandens telkinių pH“.
Vienos veiklos metu mokiniai kepė kalėdinius sausainius – su džiaugsmu minkė tešlą, formavo kepinius ir puošė juos spalvingomis dekoracijomis. Kitos veiklos metu mokiniai tapo mažaisiais mokslininkais: patys maišė, stebėjo, lygino ir džiaugėsi atradę, kad „gerasis“ vanduo nusidažo mėlyna ir violetine spalvomis. Tokį vandenį galima drąsiai vadinti gyvybės šaltiniu – jis tinkamas žmonėms, augalams ir gyvūnams. Mažieji tyrėjai taip pat ištyrė vandentiekio vandenį ir įsitikino, kad gerti vandenį iš čiaupo yra saugu. Edukacijos skatino mokinių smalsumą ir domėjimąsi mokslu.
Karjeros specialistė Ieva Kairevičiūtė